Leylek Cafe Sanatevi

Kapılarını yeni milenyumla birlikte açan Leylek Cafe Sanatevi, Beyoğlu’nun yıllara meydan okuyan sayılı mekanlarından biridir. Bu mekanın belleği, Beyoğlu’nun geçirdiği değişimi/dönüşümü kaydederken, Beyoğlu’na küsüp arada bir uğrayanları, içten bir vefayla  bağlı olup eski günleri yadedenleri, Beyoğlundan umudunu kesmeyenleri,  Beyoğlu’nun geçmişini bir efsane gibi dinleyen, fakat sadece terkedilmişliğine tanık olan yeni jenerasyonu... kucaklamaya devam eder. Leylek Cafe Sanatevi, sanatla, politikayla, hayatın kendisiyle ilgilenen bireylerin, Beyoğlunda sayıları gittikçe azalan sığınaklarından biridir.

İstiklal Caddesi’nin girişinde, soldan ikinci sokakta yer alan mekana ulaşım kolay olmakla birlikte, ikinci katta yer alması nedeniyle sakin ve huzurlu atmosferini korumayı başarır.

Yüksek tavanlı, ferah bir mekan olan Leylek Cafe Sanatevi, birbirinden bağımsız bölümlerinde müdavimlarinin düzenlediği toplantılara, yazdığı senaryolara, çektiği kısa metrajlı filmelere... ev sahipliği yaparak, sanatsal üretim süreçlerine katkı sunar.

Leylek Cafe Sanatevi, yılların deneyimini biriktirseler de amatör bir ruhla konuklarını ağırlamaya devam eden işletmeci ve çalışanlara sahiptir: Yemeklerde zeytinyağı kullanılır, sarmalar 19 yıldır aynı özenle sarılır, memleketten getirtilen taze ve doğal baharatlar yemekleri tatlandırır, patates/sosis kızartmaları (tüm ısrarlara rağmen:) menüde kendine yer bulamaz, tiramisu ve kek çeşitlerinin tadına doyum olmaz, ilkbaharda ikram edilmeye başlanan limonata hazırlanırken tüm mekan nane ve limon kokusuyla dolar...            

Leylek Cafe Sanatevi, sıcaklığı ve dinginliğiyle vazgeçilmez bir mekan...  

 

Artboard 111.png
Artboard 111 copy.png
Artboard 111 copy 2.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now